Om oss

LW Fastigheter äger och förvaltar cirka 150 000 kvadratmeter lokal- och bostadsytor.

LW Fastigheter är samlingsnamnet för ett tjugotal bolag som ägs av Lars Wärnberg. Idag är LW Fastigheter en ledande aktör och deltar aktivt i stadsutvecklingen i Kalmar.

Innehavet består av bostäder, lokaler och samhällsfastigheter. Under senaste åren har bolaget expanderat främst genom nyproduktion med bland annat det moderna vårdboendet Berga Backe, Höghusen i kvarteret Hjortronet och den prisbelönta fastigheten på Svensknabben.

En tydlig strategi är att verka enbart i Kalmar med omnejd vilket ger oss en stark lokalförankring. En ägare och en liten organisation ger korta beslutsvägar och smidiga processer. Detta tillsammans med gedigen erfarenhet i branschen är några av de fördelar som vi erbjuder som hyresvärd.

Medarbetare

Caroline Turkowitch, LW Fastigheter

Caroline Turkowitch | Verksamhetschef | caroline@lwfastigheter.se

Michael Lindebring, LW Fastigheter

Michael Lindebring | Fastighetschef | michael@lwfastigheter.se

Henric Sjögren, LW Fastigheter

Henric Sjögren | Uthyrningsansvarig bostäder | henric@lwfastigheter.se

Isabelle Svensson, LW Fastigheter

Isabelle Svensson | Marknadsansvarig kommersiella fastigheter | isabelle@lwfastigheter.se

Linn Boklund, LW Fastigheter

Linn Boklund | Ekonom | linn@lwfastigheter.se

Melinda Jonsson, LW Fastigheter

Melinda Jonsson | Ekonom | melinda@lwfastigheter.se

Anton Mellström Bescher, LW Fastigheter

Anton Mellström Bescher | Ekonom | anton@lwfastigheter.se

Johan Lindqvist, LW Fastigheter

Johan Lindqvist | Teknisk förvaltare | johan@lwfastigheter.se

Lars Wärnberg, LW Fastigheter

Lars Wärnberg | Ägare | lars@lwfastigheter.se